Zákaz kopírování čehokoli na tomto blogu. Vše podlého autorský právům.

Co není ryze autorovo (pár obrázků) je uveden odkaz na majitele

Bajka

29. září 2014 v 19:28 | Tara |  Jednorázovky a další drobky
Zdravím :)
Dlouho jsem se vám neozvala a to z jediného důvodu... užívala jsem si zbytky prázdnin a chodila ke koním. :) Bohužel zítra mi začiná školní peklo a hned od 7 :( :D
Aby tu nebylo tak dlouho pusto, tak vám sem dávám něco jako bajku. Psala jsem ji do nějaké soutěže, kde podmínka byla, že se tam musí vyskytovat koně.
Doufám, že se vám alespoň trochu bude líbit a pokusím se zapracovat na povídce "Nový život" :)
Mějte se krásně a (snad) hezké počteníčko. :)Žilo, bylo jedno malé hříbátko, které bylo hrozně namyšlené, povyšovalo se nad ostatní koně a všem odsekávalo. Jediná, kdo s ním měl trpělivost, byla jeho maminka. Snažila se mu vštípit dobré chování i to, jak se má chovat ke starším. Mladá klisnička maminku neposlouchala a stále si o sobě myslela, že je nejkrásnější, nejchytřejší a ze všech nejlepší. Ostatní koníci si jí přestali postupem času všímat a nebrali její urážky tak vážně, i když je její slova bolela.


Klisničku opravdu štvalo, že si jí ostatní ve stádě nevšímají. Ještě víc jí vadilo, že jí její mamka pořád domlouvá. Proto se na svou mamku utrhla a začala na ní křičet, nadávat a nakonec jí řekla, že jí nenávidí. Matku klisničky to opravdu ranilo. Smutná odešla a nechala klisničku svému pyšnému osudu.

Klisnička si uvědomila, že řekla něco, co neměla. Šla za matkou a snažila se dělat, jako, že se nic neděje, ale nepomohlo to. Takhle to pokračovala několik dní. Z klisničky se stal vyvrhel stáda.


Jednou za prudkého deště a vichru, kdy se stádo tisklo k sobě, aby se ochránilo, klisnička stála sama opodál. Byla jí zima, měla hlad a bylo jí smutno. Snažila se nějak dostat do houfu, ale nikdo jí nepustil. Jelikož byla hrdá a pyšný, nikdy se neomluvila. Ale uvědomila si, že se musí změnit. Navíc nechtěla být rozhádaná se svou milovanou maminkou, proto na všechny zavolala, že se omlouvá a je jí to hrozně líto, co provedla. Myslela si, že ostatní koně to přejdou a odeženou ji, ale vzali jí mezi sebe. Klisnička si uvědomila, že co jednou řekne, nemůže vzít nikdy zpět, a že dobré slovo a omluva dokážou divy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Erička Erička | Web | 30. září 2014 v 20:02 | Reagovat

Krasný, dojemný a hlavně poučný příběh :) A pěkně se čte :)

2 Smajli Smajli | Web | 30. září 2014 v 22:12 | Reagovat

Hezká bajka ^_^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama