Zákaz kopírování čehokoli na tomto blogu. Vše podlého autorský právům.

Co není ryze autorovo (pár obrázků) je uveden odkaz na majitele

Peníze

3. dubna 2012 v 20:19 | Tara |  Jednorázovky a další drobky
Nad tímhle tématem jsem rozmýšlela již delší dobu. Různé věci mi vadily a nechápala jsem ostatní. No a nakonec jsem něco málo při jedné hodině češtiny sepsala. Možná se to dá nazvat úvahou? I když spíše ne ;)Napadlo mě, proč například sportovci dostávají tolik peněz za nic? Přece jen sportovci by měli sportovat, protože je to baví a ne za to dostávat nehorázně velké sumy. Za co? Za to že běhají za míčem a občas dají gól. Za to že se strefují raketou do míče či házejí míčem přes síť či do koše? Ne! Dostávají prachy za to, že jsou slavní. Někde může být někdo mnohem lepší než oni, ale nemůže se dostat na vrchol, protože nemá peníze nebo nemají potřebné kontakty, které b jim pomohly.
Co vlastně dělají pro národ? Kradou prachy. Například: proč nějaký Jožka z tamtoho města povoláním truhlář či zedník dostává tak malou výplatu? Dělá přece něco mnohem užitečnějšího a potřebnějšího. Přece jen když se hraje fotbal a jeden tým prohraje, tak se jeho fanoušci poperou a zničí věci. Proč? Protože fotbal je přece důležitý.
A co třeba smrt hokejistů v letadle, či smrt nějakého jiného sportovce? Neříkám, že jim to patří, ale! To ale je důležité. Když zemře onen Jožka, který stavěl domy a vřezával krásný nábytek, tak pro něj bude truchlit jen jeho rodina a blízcí přátelé. Ale když zemře sportovec, tak pro něj truchlí celý stát. Proč? Protože reprezentuje náš stát, který mu za to nehorázně platí. Bohužel. Ovšem jejich rodina si to nezaslouží, ztratila někoho blízkého a navíc ta publicita a velký pohřeb. To není pro rodinu moc příjemné. Samozřejmě to není jen u sportovců, ale i u zpěváků, herců. I když ti mi přijdou trochu užitečnější, ale opravdu o trochu.
Z toho vyplývá, že pokud by se snížily platy těch údajných "hvězd" a dali se těm opravdu pracujícím lidem, bylo by to mnohem lepší. A co že by měli méně peněz, jejich výhody by jim zůstaly. Ale to se v našem státě a světě nemůže stát že?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Foreveralone Foreveralone | 12. dubna 2012 v 7:35 | Reagovat

Pravduvé a hezky napsané

2 Smajli Smajli | Web | 18. dubna 2012 v 15:01 | Reagovat

Chmhm, na jednu stranu máš samozřejmě pravdu, také mi přijde nepochopitelné, že by měli fotbalisté dostávat tak vysoký plat, když nedělají nic, co bych hodnotila jako "užitečné". Akorát bych byla opatrnější v soudech, že "kradou prachy", protože sportovci nejsou placeni státem, nýbrž soukromými firmami a soukromníky vůbec. Nemá cenu se nad tím rozčilovat. Dostávají takové sumy peněz nikoliv proto, že by dělali něco tak záslužného, ale proto, že tady holt existuje někdo, kdo jim je ochotný ty peníze dát. Je to podle mě všechno o tom, jaké kdo uznává v životě hodnoty.

3 Kathy Kathy | Web | 21. dubna 2012 v 16:24 | Reagovat

No, máš trošku pravdu, hodně lidí z mého okolí by s tebou souhlasilo, ale já ne. Například herci, berou nehorázné sumy za nic.  Platí se jim za to, že si celý den užívají a hrajou si na kdo ví co, před kamerou. Ale oni ty peníze potřebujou, aby si mohli zařídit aspoň trošku soukromí! Jakmile se stanou slavnými, jejich život končí. Bulvár jim ho prostě zničí. Co taková Iveta Baertošová? To je prostě holka, z Beskyd. Naivní a hloupuočká, nepoučená, co by se mohlo stát. A taky se stalo, bulvár ji zničil, začala chlastat a stala se z ní troska.
No, a sportovci...kdyby neměli ty prachy, za co by si koupili tu nechutňe drahou výbavu? Navíc, jejich životní dráha není nijak dlouhá. Jakmile trošku dlouhodoběji onemocní, shorší se jim fyzička a než se zase dostanou do tempa, musí žít z toho, co naspořili do té doby...bože, mám kupy argumentů a řekla bych, že i o dost lepší, ale tyhle mě teď napadly.

4 Elwines Elwines | Web | 28. dubna 2012 v 20:01 | Reagovat

V některých věcech s tebou souhlasím.Nechápu,proč sportovci dostávají tolik peněz za nic.Ale to by se dalo i říct o těch našich senátorech.
Dostávají až nechutné sumy a přitom tam častokrát ani v té sněmovně nejsou.Hlavně,že když se začíná škrtat,tak na jejich platech se to ani trochu neprojeví,kdyby se aspoň část z těch pěnez přidala normálně třeba manuálně pracujícím lidem,tak by to hodně pomohlo.Jenže to se v našem státě nestane.
A co se týče herců a zpěváků tak mi to přijde naprosto stejné jako u sportovců.Jsou tu jenom pro naše pobavení a proto se jim musí platit takové sumy,aby byl vůbec někdo ochotný takhle šaškovat.
Možná jsem v tomhle ohledu hodně naivní,ale vážně mě to štve.Byla bych ráda,kdyby se poctivým lidem přidalo i když vím,že někdo by si stejně našel zase cestu jak z toho profitovat.

5 silema silema | Web | 23. května 2012 v 15:35 | Reagovat

Souhlasím..moje máma je prodavačka a na to, že tam nemá klimatizaci, dojíždí 45 minut, má nehorázně dlouhý směny, dostává jen 4000..Nebýt táty, který pracuje do roztrhání tělla jsme pomalu na ulici..Nájem 11 700, voda, elektřina, plyn a všechno je čím dál tím dražší...Jen díky tomu, že je táta pak zmoženej nahluchlej a málo spí dostává 35 000 ( z čehož min. 20 000 jde na nájem, vodu, elektřinu, plyn) :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama