Zákaz kopírování čehokoli na tomto blogu. Vše podlého autorský právům.

Co není ryze autorovo (pár obrázků) je uveden odkaz na majitele

5. kapitola

25. listopadu 2011 v 1:43 | Tara |  Začátek konce
Mám zde další kapitolu, je trochu kratší, ale to se nedá nic dělat (když je člověk líný a chce doma odpočívat a nic nedělat) Ale docela mě zaráří , co jsem to psala, jelikož mám už napsaný konec a i epilog :D Teď jen vymyslet děj mezi tím :) No ale těm co tžo čtou, přeji přijemný čtení :)Cítím, jak bolest pomalu ustupuje, ale strach stále trvá. Bojím se. Boj. Bolest. Krev. Moje krev? Bojím se!
Co se to děje? Kde to jsem? To jsem já, ale nějaká malá. Vypadá t, že slavím narozeniny.
První jízda na kole. Jak jsem se málem utopila v řece. Spousty vzpomínek. Jsou opravdu moje? Ne, je tu i něco navíc. Co? Co tady nehraje?
Vidím kolem sebe mraky. Proč jsem tady? Dívám se na zem z takové výšky. To jsem na věži? Je tu nádherný výhled. Je tu zima a samota. Čí je to vzpomínka? Tak krásné a smutné místo.
Bojím se!
Samota je hrozná věc. Je jí tu tolik.
Bojím se! Bojím se! BOJÍM SE!


~*~

Probudila se. Konečně. Už bych dál nevydržel se koukat na tu trpící tvář. Co asi prožívala? Co se jí zdálo? Ale žije, to je to hlavní.
Když konečně povolila křečovitý stisk ruky, pohladil jsem ji po tváři a dal ji pusu na čelo. Šeptal jsem ji, ať se nebojí, že to byl jen zlý sen. Ujišťoval jsem ji, že je vše v pořádku. Jen přikývla a z očí ji začaly stékat slzy. Pevně jsem ji objal a nechal ji, ať se vybrečí.

~*~

Nevím kolik času uplynulo, že se Emily uklidnila a usnula. Díval jsem se na boj i na dění v pokoji, který byl dříve bez hříchu. Stalo se zde něco, co bylo proti pravidlům. Něco, co nejde vzít zpátky. Díky tomu, se stane něco ještě horšího. Lituji je, ale nemůžu jim pomoc, i když bych chtěl. Ale mám jen roli pozorovatele. Je to jen jejich boj.

~*~


Dny po onom incidentu probíhaly relativně klidně. Alespoň pro Emily. Deamon věnoval hodně úsilí sledováním okolí a snažil se, aby Emily nic nepoznala. Aby si myslela, že to byl opravdu jen sen.
Patnáct mužů odneslo tělo a pohřbilo ho. Muži tomu nevěnovali velkou pozornost. Oběť byla samozřejmá. Alespoň zjistili jaké má Deamon schopnosti. Teď zbývalo vymyslet plán.
"Co bychom měli dělat?" Otázal se jeden muž, rozvalující sena gauči v pronajatém bytě.
"No je pořád silný a ještě pořád vlastní meč Apokrys. Je to hodně silný meč, sice ne nejsilnější, ale oproti našim je to oříšek. Ale jestli na něj půjdeme všichni, je šance že ho porazíme." Odpověděl muž stojící u okna a s brýlemi na nose, které si prstem upravil.
"Mám lepší nápad." Usmál se zlověstně blonďatý velitel. Všichni na něj upřeli svůj pohled a čekali, co řekne dál. "Zajmeme jeho milovanou a donutíme ho se vzdát výměnou za její život. Až se vzdá, tak dodržíme slovo a propustíme ji. Ovšem až Deamon bude pod zámkem, musíme ji dát pod zámek taky. To je celý plán." Dořekl velitel a čekal odezvu.
"Proč? Máme zajmout jen Deamona."
"Ach můj milý příteli. Není to jasné? Dal ji svoji krev. To je protizákonné. Navíc kdo ví, co se s ní stane. Závěr bude určitě zábavný." Zasmál se a usrkl si vína.
~*~

Deamone! Proč jsi nedal větší pozor? Mohl si zachránit alespoň Emily. Takhle to skončí hůř, než mohlo. Tvé štěstí trvalo jen chvilku. Přál bych si, abys mohl mít lepší život. Přál bych si, abychom se setkali znovu za příznivých podmínek. Cítím, že i když o tobě řekli zlé věci, že nejsi špatný. Cítím, že jsi z nás všech nejlepší. Myslím, byl jsi můj přítel?! Pořád tě za něj považuji, i když vzpomínky jsou zmatené. Doufám, že to skončí jinak, než je naplánováno.
~*~
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 NaimA LloYd NaimA LloYd | Web | 1. prosince 2011 v 18:17 | Reagovat

Mazaný! těším se na další:) máš super blog..nechceš spřátelit??

2 NaimA LloYd NaimA LloYd | Web | 1. prosince 2011 v 19:45 | Reagovat

Přesně! jako upíři v twilight..nejvíc mě štve, že se na slunku třpytí :D kravina... Tak já si tě přídám :)

3 NaimA LloYd NaimA LloYd | Web | 4. prosince 2011 v 17:04 | Reagovat

Jé děkuju :) .. ale já bych zase teď bez svojí nejlepší kámošky neudělala ani krok :) :D

4 Smajli Smajli | Web | 5. prosince 2011 v 17:01 | Reagovat

Ty to napínáš! =D Chci vědět, jak to skončí... doufám že bude happyend =)

5 nikita nikita | 28. března 2012 v 20:37 | Reagovat

To je krutýýý :-(( :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama