Zákaz kopírování čehokoli na tomto blogu. Vše podlého autorský právům.

Co není ryze autorovo (pár obrázků) je uveden odkaz na majitele

9.Kapitolka

16. ledna 2008 v 14:02 | Tara |  Šepot noci
Ve třídě

Sára přišla do třídy a tašku hodila na svoje místo. Rozhodla se si promluvit s holkama. Rozešla se nejdříve za Týnou.
"Ahoj Týno, můžu se tě na něco zeptat?" Týna se na ni podívala a pokrčila rameny.
"Týno víš, že jsme si vždy všechno vyříkala se všemi na rovinu. A chci aby se mnou ostatní jednali taky tak." nadechla se " Tak se tě chci zeptat, proč se se mnou nebavíte? Udělala jsme vám něco?" Zadívala se na Týnu prosebným výrazem. Týna se nadechla a odpověděla.
"Ty to nevíš? Lena nám všem řekla že pomlouváš, že si to vůbec nevyřizuješ na rovinu, jen to předstíráš. Je to pravda?"

"Týno není, víš jak mě to bolí? Vůbec jsem to nečekala od své nejlepší kamarádky." řekla smutně Sára a pak cítila jak jí Týna objala.
"Sáro promiň že jsem se k tobě tak chovala, věřila jsem Leně, protože..asi jsme se jí bála. Jo to bude tím. Promiň" omlouvala se.
"to je v pohodě, Víš že odpouštím, když si to vyříkám." odpoví tiše a koukne se Týně do očí, když povolí objetí. Chvíli se na sebe dívají a pak zazvoní, Do dveří vejde třídní učitelka?
"Ahoj děti, dneska budeme zkoušet na vánoční besídku, takže... Tady je přehrávač, vaše cédéčko s písničkou a můžete začít trénovat." vyzvala je učitelka. "Jo a Sebo, jestli se chceš zúčastnit tak můžeš, určitě tu písničku znáš. A pak si taky můžeš vybrat tanečnici a sní tancovat to co ti ukážeme.. Vlastně je tu už jedině Sára." z úsměvu se na chvíli zamračila, ale hned se zase rozzářila.
"Dobře zkusím to. A se Sárou klidně tančit budu, nevadí mi to. Tedy pokud to nevadí jí." podíval se Seba na Sáru a usmál se. Učitelka se na ni také otočila a zamračila se.
"Sáro nebude ti vadit, když si taky zatancuješ na besídce tady se Sebou?" zeptala se odměřeně
"Ne paní učitelko, vadit mi to nebude." odpověděla s úsměvem Sára a koukla se po očku na Lenu. Viděla její uraženou tvář.
"Můžete začít a nezapomeňte, zítra to je naostro." řekla učitelka, když si stoupli vedle sebe. Za chvíli se třídou nesla písnička "Last Christmas."
Po škole šel Seba zase vedle Sáry. Ta se sním domlouvala na tom tanci.
"Půjdeme k nám nebo k tobě? Potřebujeme si to nacvičit když už zítra vystupujeme." řekla Sára a zadívala se na Sebu.
"Tak teda ke mně." Sára vydechla vzduch, čekala, že to řekne, ale nic nenamítala.
"Dobře, já nejdřív půjdu domů a pak se zastavím. Musím se přelvíct a ještě vzít CD s písničkou na kterou se tancuje." řekla a pokračovala dál v cestě. Seba si ji prohlížel, chtěl říct něco v tom smyslu Převlíkat se nemusíš ale radši mlčel. Konečně došli před Branku Sářina domu.
"Tak za chvíli." řekl Seba a odkráčel do svého domu. Sára otevřela branku a pak dveře, za nimi si rychle sundala boty a kabát, vyběhla do svého pokoje a tašku hodila ke stolu. Sundala ze sebe rychle šaty a triko, které hodila na postel. Rozešla se ke skříni a vytáhla jeany a nějaké normální triko. Rychle si to nandala a ještě popadla Cdéčko a zase rychle spěchala do předsíně. Tam si zase rychle nazula boty a vzala si bundu. Pak se vrátila a šla do kuchyně. Na malý lísteček napsala mamce vzkaz, kde je a asi kdy se vrátí. Teprve potom vyrazila ze dveří do druhého domu. Před ním se zastavila a zazvonila na zvonek..jeho zvuk skoro neslyšela. Chvíli tam stála než se dveře otevřely, v nich byl Seba. Na sobě měl černé kalhoty a upnuté triko. Moc mu to slušelo, vypadal ještě tajemněji než kdykoliv před tím. Sára ne něj omámeně koukala.
"Ahoj pojď dál" pozval ji Seba a tím ji vytrhl z jeho kouzla.
"Ahoj, jasně." odpověděla Sára a sundala si boty i bundu. Nevšímala si toho jak si jí Seba prohlížel.
"Pojď za mnou" řekl Seba, když se na něj podívala. Poslušně šla za ním. Pokoj má stejně jako já v podkroví. Pomyslela si Sára a vešla do otevřených dveří jeho pokoje.
Dvě stěny naproti sobě byly vymalované do červena, další dvě do bíla. Po stěnách mu viselo pár plakátů, většinou na nich byly růže a nějací černí andělé. Pak tam vysely též fotky, nějakých hřbitovů a pár křížů a náhrobky. Postel byla v rohu, a přes ní byla přehozena černá deka. Byl tam taky stůl, počítač, malá lampička. Rádio a hi-fi věž. V rohu stála televize a na jedný stěně měl velkou skříň a vedle toho menší. Pak si všimla prostorného gauče, který nebylo možné přehlídnout, jenže ona ho přehlídla. V celé místnosti panovalo přítmí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MarryT MarryT | Web | 16. ledna 2008 v 17:42 | Reagovat

Mocinky pěkné jsem zvědavá co Lena zase nakecá zbytku o Sáře když jde tancovat se Sebou njn zní to dost zajímavě!

2 Kiriki Kiriki | Web | 16. ledna 2008 v 18:23 | Reagovat

Konečně má Sára alespoň nějakou kámošku :). Jo a u Seby v pokoji bych se v noci asi pěkně bála =D

3 Vampyrella Vampyrella | Web | 16. ledna 2008 v 18:30 | Reagovat

Super, moc se těším na pokračování !! ;)

4 Antionette Antionette | Web | 16. ledna 2008 v 19:02 | Reagovat

Teda ten Seba má opravdu skvělý pokojíček. Hned bych brala :)

Kapitolka je báječná. To by mě zajímalo, co tam budou dělat :D Vlastně asi nacvičovat, co? :D

5 Silmarilien-Palantírilien Silmarilien-Palantírilien | Web | 17. ledna 2008 v 19:41 | Reagovat

juj, pokráčko je perfektní. :-) jsem ráda, že si to sára ujasnila aspoň s jednou kamarádkou ♥

a ehm... sebův pokoj... já ho vidět, tak asi rychle zdrhám, protože tohle by mě docela nemile překvapilo :D:D:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama