Zákaz kopírování čehokoli na tomto blogu. Vše podlého autorský právům.

Co není ryze autorovo (pár obrázků) je uveden odkaz na majitele

1.Kapitola

4. ledna 2008 v 21:07 | Tara |  Šepot noci
Tak první kapitola nové povídky..Jmenuje se šepot noci... prostě přívítejte 1. Kapitolu...

V černo černé a chladné noci. Když nikde nešustne ani ptáček. Vítr se utiší a jen lehce hladí tváře, těch, kteří projdou tichem. Měsíc je na obloze, jasnější než jindy a hvězdy jako by ztrácely, díky němu jas. V takové chvíli se krajem rozléhá tichý šepot, který děsí a zároveň uklidňuje. Na osamocené cestě j e vidět obrys černé postavy, která se pomalu přibližuje ke své kořisti....stačí už jen pár kroků, oběť se otočila a spatřila tvář černé postavy, plížící se za ní.....
"TYDÝT TYDYT TYDÝT TYDYT" ozval se pokojem dotěrný budík a probudil tak dívku, která si hověla ve snu, který by chtěla dokončit..chtěla by vidět pořádně tu tvář.
"KLAP" zaklapla budík a v posteli se protáhla a ještě se na chvíli zavrtala do peřin.
"Sáro vstávej, za chvíli musíš do školy. Copak ti nezvonil budík??" nadávala její mám, když z ní stahovala peřinu, aby se probrala.

"Mami, vždyť už vstávám." zabrblala Sára a pomalu se soukala z postele.
"Rychle škola nepočká. Nemůžeš si pořád dovolovat chodit takhle pozdě. Tak rychle rychle ať to lítá." pobízela jí máma a podala jí oblečení, které jí připravila večer. Když si je Sára oblékla tak šla nakvašeně za mámou, která jakmile ji spatřila , strkala ven z domu. Aby šla do školy..
"Mami co je tohle za oblečení?" křičela Sára. Máma se na ní koukla...měla černo , šedo bílé šaty na ramínka dlouhé pod kolena...pod tím měla červené triko s límečkem a přesto černý svetr, tmavě hnědé vlasy měla v culíku, svoje též hnědé oči měla zvýrazněné tužkou.
"Sluší ti to! , ještě si vem ty černý kozačky a nezapomeň na silonky." usmála se jako kdyby neviděla, že se to Sáře nelíbí.
"Dobře super odcházím do školy." Sára popadla tašku ještě si vzala boty kabát šálu a vyrazila do školy...začal padat sníh, takže ještě nadávala na něj.
Do školy dorazila dvě minuty před hodinou, takže se ještě stihla přezout a vplout do třídy, těsně před zazvoněním. Rychle si připravila na hodinu a oddychla si. Dneska měla štěstí. Nikdo se na ni ani neotočil, byli už přivyklí, že chodila pozdě.
Do třídy vešla třídní učitelka, která tam neměla být pokud si dobře pamatovala, ale co.
"Takže děti,během tohoto dne, přijde nový žák. Takže se připravte." Jejich škola vždy nadělala až přehnaně povyku, když přišel nový žák. Třída do které přišel, měla celý den třídní učitelku a seznamovali se s nováčkem.
Super, takže teď máme volno..tss to jsem nemusela spěchat a mohla si na sebe vzít něco normálního. Pak se rozhlédla po třídě Počkat, jestli přijde nováček tak si bude moc sednou vedle toho smrdutého kluka, nebo vedle mě...Pomoc. Když už nesedím s kamarádkou tak s nikým. Prosím.
"Takže sednout..víte co vás čeká tak se na to psychicky připravte. Máte volnou hodinu." řekla a zasedla za katedru.
Všichni si začali vzrušeně povídat, o tom jaký bude..prostě se psychicky připravovali..zrovna dneska jsem neměla náladu se s nimi bavit a tak jsem seděla na místě a koukala z okna, tak dlouho než zazvonilo na konec hodiny.
"CRRRRRRRCRRRR." otravný, ale záchranný zvuk. Sára se zvedla, vzala si peněženku a šla si koupit do přízemí, kde byla pekárna, svačinu. Pár deváťáků jí provázelo pohledem, nebyla nějak hezká, ale přece. Pro normální holku by to byl zážitek, rozklepali by se jim kolena, nebo něco podobného, hlavně když byly o třídu níž. Nevšímala si jich a stoupla si do fronty.
"Dobrý den vzala bych si, loupák a sýrový rohlík.. a k tomu tuhle minerálku."
"Tady to máš a dvacet sedm korunek...Děkuju a měj se."
"Taky děkuju a na shledanou." pomalu se vracela do své třídy. Za chvíli mělo zvonit, takže chodby byly prázdné..tedy skoro. Když zabočila za roh narazila na nějakého kluka. Dopadla tvrdě na zem a z ruky ji vyletěla svačina.
"Promiň nechtěl jsem do tebe vrazit." omlouval se kluk a nabízel jí ruku zatím co v druhé držel její svačinu.
"Díky, neomlouvej se." řekla trochu rozpačitě, protože, ji zaujal jeho obličej. Byl trochu pobledlý, měl černé vlasy a hluboké, hypnotizující, černočerné oči..moc se ji líbil, ale přikázala si odolat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kiriki Kiriki | Web | 4. ledna 2008 v 22:01 | Reagovat

hned 1. kapitola a už je naprosto perfektní. Těším se na pokráčko. ;)

2 Vampyrella Vampyrella | Web | 5. ledna 2008 v 9:01 | Reagovat

No tedy, je to super! Moc se těším na pokračování .. o:)

3 Silmarilien-Palantírilien Silmarilien-Palantírilien | Web | 5. ledna 2008 v 9:18 | Reagovat

Páni, Taři, ty se překonáváš. :o) Moc a moc se ti to povedlo. Například hned ten první odstaveček mě okamžitě vtáhnul do děje. Popis okolí, to je moje... :oops:

Byl trochu pobledlý, měl černé vlasy a hluboké, hypnotizující, černočerné oči. - toho bych taky chtěla potkat. :oops: Že by Mika v mladším vydání...? :D:D:D ♥♥♥ :oops:

A psychická příprava na nového žáka a s tím spojená volná hodina? Juch, to je skvělé, to bych u nás také hned zavedla. :D

4 Antionette Antionette | Web | 5. ledna 2008 v 19:57 | Reagovat

Ty to v tý škole maj teda dobře zařízený :) Moc super...Fakt se ti to povedlo. Už se těším na další...

5 Kaaaja Kaaaja | Web | 7. ledna 2008 v 11:05 | Reagovat

Vstup do povídky se ti moooc povedl... Jdu na další kapitolu. :-)

(Ehm, pokud by se tento příspěvek z pro mě neznámých příčin zase odeslal 16x, tak se moc omlouvám. dnes mě to nějak zlobí... :( )

6 MarryT MarryT | Web | 15. ledna 2008 v 17:47 | Reagovat

super!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama